Les Menuires is de toegangspoort tot het indrukwekkende skigebied van het bekende Les 3 Vallées, een paradijs voor skiërs en snowboarders van alle niveaus, met maar liefst 156 liften. Wij starten met een gids van École du ski français (ESF) om zowel de pistes als de omgeving te ontdekken. De afdalingen in dit gebied variëren van gemakkelijke groene en blauwe pistes voor beginners, tot uitdagende rode en zwarte stukken voor gevorderde skiërs. En het uitzicht? Dat blijft non-stop verbazen.
Bergen in het donker
Als je het berglandschap van Les Menuires op een andere manier wil ervaren dan op de ski’s, zijn er een aantal bijzondere activiteiten mogelijk. Een geweldige ervaring is bijvoorbeeld een sneeuwschoenwandeling bij zonsondergang. We gaan met een gids naar de kerk Notre-Dame-de-la-Vie in Les Belleville, waar we rond 18:00 uur aan onze tocht omhoog beginnen.
Met de zon die langzaam ondergaat, onze sneeuwschoenen aan en wandelstokken in onze handen, starten we de pittige klim naar de bergtop. Daar wordt ons een heerlijk diner in een knus berghuisje beloofd. Hoe donkerder het wordt, hoe beter we de lichtjes van het dorp achter ons zien, om nog maar te zwijgen van de sterrenhemel die alsmaar helderder wordt. Na ongeveer een uur wandelen, komen we aan bij een kleine berghut van een gastvrije Française. Bij binnenkomst biedt ze ons sloffen aan en we mogen gezellig dicht bij het haardvuur zitten. We genieten hier inderdaad van een verrukkelijk diner. Met onze magen gevuld, trekken we onze schoenen en jassen weer aan, krijgen we een hoofdlamp op en lopen we in het donker terug naar beneden.
Actief op een niet-skidag
Je kunt voor een hondensleetocht naar Scandinavië, maar het kan ook ‘gewoon’ hier in Frankrijk. Bij aankomst worden we vrolijk begroet door de hondjes, die graag geknuffeld worden en zeer fotogeniek zijn. De hondenbegeleider geeft uitleg over de verschillende rassen en waarom sommige zo geschikt zijn voor de hondenslee. De tocht zelf is een adembenemende ervaring. Een ander hoogtepunt, waarbij je je nu zélf in het zweet werkt, is de biatlon, een combinatie van langlaufen en geweerschieten. De instructeur leert ons hoe je moet scherpschieten met een luchtdrukgeweer op een doel 25 meter verderop en hoe je vervolgens weer snel moet opstaan om verder te glijden op je langlaufski’s. Garantie voor veel gelach en plezier. Wil je het wat rustiger aan doen, dan is een wandeltocht naar het meer in Les Bruyères een aanrader. Eenmaal bij het meer, kun je langs het water verschillende wandelingen maken, van kort tot lang. Het is hier heerlijk rustgevend; je hoort alleen het geknetter van de sneeuw onder je voeten en het kabbelende water van het beekje naast je.
De perfecte wintervakantie
Les Menuires is een uitgebreid skiparadijs, maar het biedt ook veel andere activiteiten. Van een adrenaline-avontuur op de pistes ga je over tot een rustgevende sneeuwwandeling langs het water, een pittige sneeuwschoenwandeling onder de sterren of een actieve middag biatlon. Er is alles voor een onvergetelijke wintervakantie, én het is hooggelegen, dus sneeuw is (voorlopig nog) gegarandeerd.










